Wycieczka klas 8a i 8b

W dniu 5 lutego 2024 roku uczniowie kl. 8 a i  8 b wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Obejrzeliśmy w Teatrze „Kamienica” sceniczną adaptację jednej z najsłynniejszych powieści Érica-Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”. W sztuce, jak w życiu, był czas na łzy, śmiech oraz chwile wzruszeń. Ten niezwykle pozytywny i pełen ciepła traktat o wartości życia uświadomił nam  nie tylko kruchość istnienia, ale przede wszystkim jak „zachwycić się” życiem.

Następnym punktem programu naszej wyprawy była wizyta w Polskim Radiu, gdzie młodzież miała okazję zapoznać z jego historią, pracą w czasach nam współczesnych jak również obserwować realizację audycji na żywo w studiach Czwórki, Polskiego Radia Kierowców i Polskiego Radia Dzieciom. Pan Artur Wolski opowiedział nam , m.in. jak ważne jest w zawodzie dziennikarza radiowego posiadanie atutów takich jak: dobra dykcja, wiedza ogólna, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość, posługiwanie się piękną polszczyzną i pełne skupienie na wykonywanej pracy. Uczniowie mogli również nagrać swoje głosy w profesjonalnym studiu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Klasa VIII a, kl. VIII b

Justyna Kowalczyk