,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ w świetlicy szkolnej

Dzieci ze świetlicy szkolnej zaangażowane są w projekt edukacyjny ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’, który został zorganizowany przez markę ,,Kubuś’’. Celem tego innowacyjnego programu jest szeroka proekologiczna edukacja oraz zachęcanie najmłodszych do troski o naszą planetę już od wczesnych lat.

W ramach programu, uczniowie biorą udział w różnorodnych zajęciach tematycznych, skupiających się na przyrodzie oraz ekologii. Poprzez te aktywności, dzieci zdobywają praktyczną wiedzę na temat odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Nauka segregacji odpadów, ochrony roślin i zwierząt, a także zasady ekologii stają się dla nich zrozumiałe i łatwe do wdrożenia w codziennym życiu.

Dodatkowo, program ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ obejmuje także aspekty związane ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy poznają reguły zdrowego żywienia oraz korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej.

,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ to inicjatywa, która pozwala kształtować proekologiczną świadomość już od najwcześniejszych lat, tworząc tym samym pokolenie, które będzie bardziej zaangażowane w ochronę naszej planety.

Opracowanie: Iwona Doszko, Małgorzata Radomyska