„Lekturki spod chmurki”

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas I-III - Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.

Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2019 r. wybrane klasy realizują ogólnopolski projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Cele ogólne projektu:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
    • rozwijanie aktywności czytelniczej,
    • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
    • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
    • integracja zespołu klasowego,
    • współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi          z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

REALIZACJA PROJEKTU

Wykonane przez nas zadania