„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Międzynarodowy projekt edukacyjny dla klas I – III
„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.
Edycja II EKOlogiczna.
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy III a pod opieką p. Małgorzaty Czarnockiej i p. Hanny Suchożebrskiej
biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III  „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Edycja II EKOlogiczna.
Projekt opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.
Projekt będzie realizowany w ramach zajęć dydaktycznych od 23 września 2020 roku do 21 czerwca 2021 roku.
Celem projektu jest:
  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
  • wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym – rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:
  • I MODUŁ – jesienny – od 23.09.2020 r. do 21.12.2020 r. MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
  • II MODUŁ – zimowy – od 22.12.2020 r. do 20.03.2021 r. MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
  • III MODUŁ – wiosenny – od 21.03.2021 r. do 21.06.2021 r. MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA
Opracowała M. Czarnocka