Nowe książki dla dzieci w oddziale przedszkolnym – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Miło nam poinformować, że w październiku 2022 roku zakupiłyśmy na potrzeby dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach sześćdziesiąt dziewięć książek – nowości wydawniczych. Zakup był możliwy dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu ze środków budżetu państwa w wysokości 1500 złotych na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, kierunek interwencji 3.1. Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Wśród kupionych woluminów są książki obrazkowe, dźwiękowe, interaktywne, pop-upy, baśnie Vojtěcha Kubašty i H. Ch. Andersena, opowiadania inspirowane klasycznymi baśniami, w których znane historie zostały przedstawione w nowy, zaskakujący sposób, opowiadania z życia przedszkolaków, zbiory wierszy, pozycje książkowe o emocjach, przyrodzie, tematyce świątecznej, zagadnieniach związanych z ekologią i odżywianiem.
Mamy nadzieję, że zakup nowości wydawniczych przyczyni się do jeszcze pełniejszej realizacji celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej. Jesteśmy przekonane, że ciekawe, atrakcyjne zajęcia prowadzone dla sześciolatków z wykorzystaniem tych książek pozytywnie wpłyną na rozwój ich zainteresowań czytelniczych i kształtowanie twórczych postaw.

Elżbieta Soszyńska, nauczyciel oddziału przedszkolnego
Maria Stańczuk, nauczyciel bibliotekarz