Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Życzliwym bądź dla innych

Serce swe innym okaż.

Bądź dobry i cierpliwy,

Pokaż, że Ty też kochasz.

Życzliwość to cecha wspaniała!

Przytulaj, pocieszaj we łzach,

Daj z siebie człowieka innym,

Śmiej się, śpiewaj i baw.

Życzliwym bądź dla siebie;

Nie oceniaj surowo.

Wróci dobro do ciebie

Życzliwość odbierzesz z nagrodą.

21 października obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Został on ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, że dojdzie do kolejnej wielkiej wojny. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników, dziś World Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach, zaś Polska do zabawy przyłączyła się w 2006 roku.

W naszej szkole uczniowie kontynuowali ideę Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień będąc dla siebie wyjątkowo uprzejmymi. Ponadto obdarowywali się komplementami wypisanymi na karteczkach. Inicjatywa ta odniosła wielki sukces, gdyż fiszki znikały w mgnieniu oka.

Nawet pogoda była dla nas życzliwa! Słońce nie było obojętne wobec dzisiejszego święta i umiliło nam dzień swoją obecnością.

Cieszmy się tymi chwilami i niech Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień trwa cały rok! 🙂

Opracowanie: Martyna Przeździak