Uroczyste podsumowanie realizacji zadań programu „Szkoła Promująca Zdrowie”

Dnia 16.05.2023 r. odbyła się uroczystość szkolna, podczas której gośćmi byli:
Andrzej Sitnik- prezydent miasta Siedlce
Ewa Dombrowska- starszy wizytator Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie
Ewelina Raczyńska- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach
Jacek Rutkowski- Kierownik Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach
Paweł Trojanowski- przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Siedlcach
Dyrektorzy Szkół, nauczyciele- opiekunowie, przedszkolaki i uczniowie- laureaci konkursów.
W „Siódemce” dużo uwagi poświęcamy profilaktyce zdrowotnej. W naszej codziennej pracy odwołujemy się do standardów Szkoły Promującej Zdrowie. Dbamy o tworzenie atmosfery sprzyjającej zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Staramy się tworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu. Chcemy, aby wszyscy uczniowie ukończyli szkołę, mając niezbędną wiedzę dotyczącą zagadnień „Jak dbać o zdrowie”.
Podczas uroczystości zaprezentowano odbyte działania w ramach realizacji tego programu, przedstawiono wyniki autoewaluacji oraz wnioski z nich wypływające.
Odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów międzyszkolnych:
– „Czy znasz swój język ojczysty” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce
„Żyjmy zdrowo i wesoło” Tematyka edycji 2022-23 „Bądź energiczny. Oszczędzaj energię.”
Uroczystość uzupełniały piosenki- laureatki Szkolnego Konkursu Piosenki o Zdrowiu oraz inscenizacja w wykonaniu uczniów klas: 1c, 3a, 4a, 5b. Teksty piosenek były autorstwa uczniów i ich opiekunów.
Bardzo kolorowym punktem programu był „Pokaz Mody Ekologicznej”. Bardzo różnorodne ubiory i przebrania na różne okazje pokazywały, które materiały są przyjazne środowisku, oraz jak można wtórnie wykorzystać niektóre niepotrzebne elementy. Każdy uczestnik pokazu przygotował informację o użytych materiałach. W prezentacji pomogły uczennice prowadzące pokaz z klasy 8a.
Komisja konkursowa pracująca w składzie: P. Ewa Dombrowska, P. Jacek Rutkowski, P. Paweł Trojanowski miała bardzo trudne zadanie. Niemniej jednak wyróżniła aż sześciu uczestników pokazu mody.
Dziękujemy naszym gościom: prezydentowi Andrzejowi Sitnikowi, wizytator Ewie Dombrowskiej, przewodniczącemu Pawłowi Trojanowskiemu za miłe słowa na zakończenie uroczystości.

Opracowanie: Bożena Kotowska
Zdjęcia Agata Kuśmierczyk