EKOPOZYTYWNI-EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY

3 czerwca 2023 r. w godzinach 10.00- 15.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbędzie się EKOPOZYTYWNI-EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY

W związku z w/w imprezą serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i ich rodziców do udziału w międzyszkolnych konkursach:

„Eco – Picasso”

Konkurs polega na wykonaniu repliki dzieła sztuki autorstwa Pablo Picasso z odpadów segregowanych.

PRZEBIEG KONKURSU
1. W konkursie biorą udział drużyny maksymalnie 5-osobowe.
2. W dniu konkursu zespoły spotykają się w miejscu wyznaczonym na terenie SP7. Każdy zespół
pracuje pod nadzorem opiekuna. Zespoły odwzorowują dzieło sztuki, korzystając z surowców
wtórnych. Każdy zespół w danej kategorii pracuje nad jednakowym, wylosowanym przez
osobę prowadzącą konkurs, dzieło sztuki w formacie A1.

Tutaj znajdują się dzieła sztuki z podziałem na kategorie

3. Konkurs rozpoczyna się o godzinie 12:00. Na czas zrealizowania projektów zespoły mają 60
minut.

Więcej informacji znajduje się tutaj

Segreguj i zgniataj- to dobre dla świata

4-osobowe drużyny z klas I-IV reprezentujące szkołę powinny wykazać się podstawową wiedzą ekologiczno – przyrodniczą.
1.Zadaniem uczestników będzie losowanie pytań z zakresu ekologii i przyrody.
2. Za prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje 1 punkt oraz butelkę plastikową i puszkę po napojach.
3. Kolejnym zadaniem drużyny będzie zgodne z zasadami recyklingu zgniecenie butelki i puszki. Za
prawidłowe wykonanie zadania dzieci otrzymują kolejny punkt.

II Mistrzostwa SP7 w puszczaniu ekologicznych samolotów

„On ze śmieci, ale leci”

1. W zawodach mogą brać udział uczniowie klas I-VIII z siedleckich szkół podstawowych.
2. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie modelu „PAPIEROWEGO SAMOLOTU”, który będzie puszczany przez ucznia podczas zawodów.
3. Model musi być wykonany z papieru i kształtem przypominać samolot.
4. Do wykonania samolotu nie mogą być wykorzystane elementy drewniane, plastikowe, szklane, metalowe, nie można też wykorzystywać taśmy klejącej.
5. Papier, z którego będzie wykonany samolot nie może być grubszy od standardowej kartki z bloku rysunkowego.
6. Każdy z uczestników wykona jedną próbę, a uzyskana odległość mierzona w centymetrach, zdecyduje o wygranej.
7. Odległość będzie mierzona od linii rzutu do dziobu leżącego samolotu.
8. Wyraźne przekroczenie linii rzutu będzie skutkować dyskwalifikacją zawodnika.
9. Dziesięć osób, które wykonają najdłuższe rzuty w pierwszej serii, awansuje do finału.
10. Końcowym wynikiem zawodów na miejscach 1-10 będzie suma dwóch rzutów.

Konkurs Literacko-Ekologiczny

„O Ziemię dbam, czyste powietrze mam”

1. Prace konkursowe powinny mieć formę wiersza o tematyce ekologicznej z zakresu ochrony powietrza i problematyki związanej z jego zanieczyszczeniem.
2. Wiersz musi się składać z minimum 8 wersów.

Szczegóły konkursu znajdują się tutaj

Ekologiczny turniej szkół- rywalizacja sportowa dzieci i rodziców

Konkurs „Co i gdzie, czyli zasady recyklingu” prowadzony przez pracowników ZUO