Wolontariat / Szkolne Koło Caritas

Szkolny Wolontariat

„Nie wolno przechodzić obojętnie. Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to, kim jest. To dar z nas samych.”

– Jan Paweł II

Szkolny Wolontariat to społeczność, którą tworzą uczniowie naszej szkoły poprzez aktywny udział w akcjach mających na celu pomoc osobom potrzebującym. W trakcie roku szkolnego prowadzą działania na terenie szkoły oraz poza nią, współpracując z lokalnymi instytucjami. Nad poczynaniami uczniów naszej szkoły czuwają opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: Pani Małgorzata Sieńkowska, pani Małgorzata Serzycka i pani Tatiana Jakubiak.

SZKOLNY REGULAMIN PRZYZNAWANIA PUNKTÓW SP7 Siedlce

Szkolne koło Caritas

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

– Jan Paweł II

W naszej szkole działalność prowadzi Szkolne koło Caritas. Opiekunami koła są s. Grażyna Błaszczyk i pan Grzegorz Chazan. Na znak przynależności do koła wolontariusze otrzymali legitymacje. Podczas uroczystości prowadzonej przez księdza Marka Bieńkowskiego, wicedyrektora Caritas Siedlce, pan Grzegorz Chazan odczytał podziękowania ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sandomierzu, której nasza Szkoła przekazała paczki na Boże Narodzenie. Szkolne koło Caritas organizuje co roku loterie, konkursy, akcje charytatywne i pozyskuje sponsorów, by pomagać potrzebującym.

CO ROBIMY?

Zbiórki, pomoc potrzebującym oraz inne działania naszych wolontariuszy.