Akcja „Adoptuj szkołę”

Bardzo serdecznie dziękujemy za adopcję naszej Szkoły Podstawowej w Ngaoundaye, w Republice Środkowoafrykańskiej .

W tym roku szkolnym mamy zapisanych 526 dzieci w Szkole Podstawowej i 32 dziewczyn w atelier krawieckim.

Dzięki Waszej pomocy finansowej możemy kontynuować zajęcia z języka francuskiego i matematyki dla naszych dziewczyn!

Otrzymane pieniądze pozwoliły nam również przyjąć do szkoły sieroty, pomóc dzieciom z rodzin wielodzietnych, zakupić dla nich mundurki szkolne i stroje gimnastyczne na zajęcia z wychowania fizycznego.

Mogliśmy sfinansować również dodatkowe zajęcia sportowe dla dziewczyn, lekcje wyrównawcze, prace remontowe na terenie szkoły, zakupienie kredy, mydła i pomocy na zajęcia praktyczne dla dziewczynek.

Pieniędzy wystarczyło również na opłacenie lekarstw, badań i konsultacji lekarskiej dla sierot z naszej szkoły.

Dzięki pomocy finansowej Fundacji Redemptoris Missio mogliśmy również ukończyć budowę muru i w ten sposób zagospodarować teren za szkołą na ogródki szkolne, na których w porze deszczowej uprawiamy warzywa.

Dzieci uczą się uprawy warzyw, które wykorzystujemy do przygotowywania posiłku.

W tym roku pomogliśmy także nauczycielowi w budowie domu. Jego stary dom był już bardzo zniszczony i trzeba było go zburzyć. Niestety jego pensja jest zbyt mała, żeby mógł odkładać pieniądze na budowę domu. Wychowuje pięcioro własnych dzieci i dwóch bratanków, ponieważ ich ojciec został zastrzelony przez rebeliantów”.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „AdopcjaSzkoły”.

??