ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

24 marca w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji Światowego Dnia Wody. „Wody podziemne – uczynić widzialnym niewidoczne” – to temat przewodni tegorocznej kampanii. Zajęcia miały na celu uświadomienie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa woda, skąd się bierze, w jaki sposób możemy ją oszczędzać oraz z jakimi problemami spotykają się ludzie na całym świecie z powodu jej braku. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie należy podejmować działania naprawcze, aby chronić wody podziemne i zapobiegać ich zanieczyszczeniu. Podczas zajęć dzieci obejrzały filmy edukacyjne, wspólnie zastanowiły się w jaki sposób możemy oszczędzać wodę oraz wykonały pracę plastyczną „Kropelka wody”. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w tym ważnym wydarzeniu.

Opracowanie: Iwona Lewczuk
Ewa Somla

W świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia dotyczące Światowego Dnia Wody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji zajęć.

Opracowanie: Bożena Miłońska, Marta Zwolińska