Projekt eTwinning THE ALL STAR GANG

W roku szkolnym 2021/2022 klasa językowa 5a realizuje projekt współpracy międzynarodowej eTwinning
„The All Star Gang”

Głównym założeniem projektu jest szerzenie szeroko pojętego dobra wobec ludzi oraz otaczającego ich środowiska. Uczniowie, we współpracy z nauczycielami i rówieśnikami z Turcji, Włoch, Chorwacji, Rumunii, Północnej Macedonii, Słowacji, Ukrainy, Słowenii i Portugalii  opracowują oraz wdrażają działania pomagające zmienić świat w lepsze miejsce do życia – od prostych gestów życzliwości po zorganizowane akcje na rzecz lokalnej przyrody.

Poprzez działania te mogą nawiązywać kontakty z uczniami ze szkół z różnych zakątków świata, odkrywać nowe sposoby samorealizacji oraz budowania poczucia własnej wartości i realnego wpływu na otaczający ich świat. Zapoznają się również z językami partnerów, ich kulturą i działaniami w ich lokalnych środowiskach, a swoimi doświadczeniami wymieniają się za pomocą zdjęć oraz filmów publikowanych na platformie eTwinning. Działania są również publikowane w gablocie szkolnej „eTwinning” na parterze szkoły.

Działania klasy nadzorują nauczyciele języka angielskiego
Tatiana Jakubiak oraz Dariusz Grabarski