Podsumowanie V Turnieju Matematycznego „MateMaxus”

12 grudnia 2022 r. w Instytucie Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych miało miejsce podsumowanie V Turnieju Matematycznego MateMaxus.

Konkurs został objęty patronatem: JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starostwa Powiatowego w Siedlcach oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Tegoroczna edycja dla klas 4, 5, 6, 7, 8 szkół podstawowych odbyła się 28 listopada 2022 r. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Na turnieju rywalizacja przebiegała w systemie pucharowym, uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach i wspólnie rozwiązywali kolejne zadania.

Zespół klas VII naszej szkoły w składzie: Mateusz Piwko kl. VIIb, Bartosz Jastrzębski kl. VIIa, Anna Maksymiak kl. VIIa, zajął II miejsce w tym turnieju w swojej kategorii.

Pozostałe poziomy reprezentowali:

Klasy IV : Szymon Miroński kl. IVc, Mateusz Skup kl. IVa, Maciej Domański kl. IVa.

Klasy V: Szymon Sroka kl. Vc, Bartosz Zbieć kl. Vb, Franciszek Trojanowski kl. Vb.

Klasy VI: Natalia Szczygieł kl. VIa, Maksymilian Skolimowski kl. VIb, Lena Sławińska kl. VIc.

Klasy VIII: Feliks Tchórzewski kl. VIIIa, Aleksandra Drzewowska kl. VIIIa, Julia Walo kl. VIIIc.

Uczestnicy podsumowania V Turnieju Matematycznego MateMaxus wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu z pasjonatami – ekspertami od kostki Rubika. Uczeń naszej szkoły Janek Łagodzin (12 lat), oraz Maksymilian Świderski (16 lat) pokazywali jak się układa kostki.

Młodzież obserwowała na żywo jak młodzi eksperci układają np. trójkę w 10 sekund! Przypominam, że Jan Łagodzin (SP 7) jest mistrzem Polski w Speedcubingu, czyli układaniu kostki Rubika na czas.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opracowanie: Ewa Konarzewska