Oryginalny sposób na życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Kartka świąteczna jest miłym gestem, który sprawia, że możemy poczuć się wyjątkowo, ponieważ otrzymaliśmy coś specjalnego, bardziej osobistego niż zwykłe życzenia telefoniczne czy za pośrednictwem e-maila. To niecodzienny podarunek, zwłaszcza w czasach, gdy komunikacja międzyludzka jest w przeważającej części zdominowana przez łączność wirtualną. Otrzymanie klasycznej kartki świątecznej dla odbiorcy jest równoznaczne z tym, że nadawca myśli i pamięta o nim, oraz że chętnie utrzymuje z nim kontakty. Jeśli zostaniemy potraktowani w ten wyjątkowy sposób, z pewnością będziemy pamiętać o osobie, która zrobiła nam taką specjalną niespodziankę. W końcu nieczęsto otrzymujemy kartki świąteczne czy z innej okazji.

Wysłanie kartki świątecznej najbliższym osobom i znajomym jest zgodne z duchem świąt, ponieważ takie okazje mają łączyć ludzi i przypominać o bliskości. To świetny dodatek do prezentu pod choinkę czy z racji urodzin. Jednak pięknie ozdobiona kartka może być też oryginalnym podarunkiem, jeśli nie możemy osobiście złożyć życzeń. Życzenia na kartce pełnią właśnie takie zadanie, dlatego są wyjątkowo miłych gestem i wyrazem pamięci. Przesyłanie życzeń wpisuje się w nasze tradycje. Kartki świąteczne i wysyłanie ich najbliższym oraz znajomym jest częścią rytuału przedświątecznego, jedną z czynności wykonywanych w trakcie przygotowań do tego wyjątkowego czasu. Wiele osób nie wyobraża sobie przygotowań do Świąt bez wybierania i kupowania kolorowych kartek, zwłaszcza osoby z pokolenia naszych rodziców i dziadków. Jednak tradycja ta coraz częściej jest spotykana także wśród osób młodych. Każda kartka świąteczna niesie ze sobą wyjątkowe przesłanie, które świadczy o bliskości i pamięci drugiej osoby.

W świetlicy szkolnej uczniowie podczas zajęć wykonali własnoręcznie piękne kartki świąteczne z okazji Bożego Narodzenia, które postanowili wysłać do swoich najbliższych.

Opracowanie: Małgorzata Zagalska