Podsumowanie II edycji Konkursu literacko – plastycznego na okładkę i blurb „Przeczytaj moją książkę”

7 VI podczas Nocnego Czytania w Dwójce odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Konkursu literacko – plastycznego na okładkę i blurb „Przeczytaj moją książkę” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach i Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna edycja otrzymała podtytuł „Zielono mi. Historia z lasem w tle”. Konkurs miał zasięg wojewódzki i wzięło w nim udział blisko 100 uczniów ze szkół województwa mazowieckiego. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki wymyślonej przez siebie książki i napisanie blurbu, czyli około 10 zdań zapowiadających treść i zachęcających do przeczytania utworu. Oceniana była plastyczna strona pracy, spójność jej wyglądu z treścią blurbu oraz wartość literacka.
W składzie komisji konkursowej zasiedli:
1.Barbara Grabowska – Hryciuk – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Siedlcach – przewodnicząca.
2.Joanna Pęgier – artystka malarka.
3.Ewelina Protasewicz – artystka graficzka.
4.Regina Sowińska -pracownik Nadleśnictwa Siedlce.
Wśród laureatów konkursu w kategorii klas VII- VIII znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły:
Amelia Antosik kl. 7 b – I miejsce
Kacper Szomko – kl. 8 c – II miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Opracowanie: Hanna Michalik, Aneta Skolimowska