Pierwszoklasiści w Bibliotece Pedagogicznej

19 kwietnia dzieci z klasy I a odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej książkom sensorycznym. Pierwszoklasiści oglądali książki rozkładane, przestrzenne i z ruchomymi elementami. Niektóre książki miały załączone lupy, okulary 3D, kolorowe przesłonki i latarki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się te publikacje, które działały na zmysły. Można je było wąchać, dotykać, słuchać dźwięków. Książki sensoryczne to książki inne niż te tradycyjne. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród pierwszoklasistów. Wzbudzały zachwyt i nie pozwalały oderwać się od oglądania i czytania.

Opracowanie: Marzena Dziewulska