Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

20 kwietnia, uczniowie klas IV-VIII, wzięli udział w akcji „Żonkile” upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Tego dnia uczniowie obejrzeli filmy, na których bohaterowie opowiadali o swoich odczuciach i wspomnieniach. Własnoręcznie wykonali z papieru żonkile. Dowiedzieli się również dlaczego ten kwiat jest symbolem akcji. Gazetka, która został przygotowana na parterze szkoły przypominała uczniom o tak ważnym w naszej historii wydarzeniu.

W tym roku akcja „Żonkile” organizowana jest w ramach programu „Nie bądź obojętny. 80. Rocznica powstania w getcie warszawskim.” Honorową Ambasadorką akcji Żonkile została Hanna Krall, pisarka i dziennikarka, autorka książki „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Opracowanie: Małgorzata Sieńkowska