MODUŁ II – TU JEST MOJE MIEJSCE – MOJA OKOLICA

Już kilka minut spaceru po lesie wystarczy, by poprawić samopoczucie. Pod wpływem ruchu wydzielają się “hormony szczęścia”, a zieleń działa uspokajająco i pozwala się wyciszyć. W naturalnym otoczeniu szybciej obniża się też ciśnienie, puls, napięcie i poziom stresu. To idealne warunki, aby odpocząć.
15 września 2021 r. był ciepły i słoneczny dzień. Wtedy to dzieci z klasy IIIb z wychowawczynią panią Marzeną Dziewulską i panią Klaudyną Kłosek wybrały się do naszego lasu na Sekule. Podróż odbyliśmy autobusem linii 3. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej.
Już na miejscu, w pięknych okolicznościach przyrody, uczniowie wzięli udział w warsztatach „Drzewa i ich moc”. Poprowadziła je pani Klaudyna Kłosek. Trzecioklasiści poznali warstwową budowę lasu. Przypomnieli sobie budowę drzewa. Słuchali śpiewu ptaków. Na ścieżce edukacyjnej znajdowali i nazywali grzyby. Mogli z bliska zobaczyć jak wygląda życie mrówek.
Na placu zabaw doskonalili swoją sprawność fizyczną. Wspólnie biegali, wspinali się i pokonywali przeszkody. Korzystali z drewnianych huśtawek. Najbardziej podobało się wszystkim przeciąganie liny i przynoszenie darów lasu na wyznaczone miejsce.
Wycieczka do lasu była bardzo udana. Pogoda i humor dopisały nam. Na wiosnę chcemy powtórzyć nasz wyjazd.

Opracowanie: Marzena Dziewulska, Klaudyna Kłosek