MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W środę 15 września uczniowie  w naszej świetlicy włączyli się w obchody  Święta International Dot Day czyli Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Historia tego Święta  rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jej bohaterką jest mała dziewczynka – Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Każde dziecko przecież ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Motyw kropki był obecny w tym dniu w różnych działaniach. Chętnie obejrzeliśmy film o małej Vashti, słuchaliśmy  piosenki o kropce, a potem przystąpiliśmy  do kreatywnych działań. Uczniowie podczas zorganizowanych zajęć plastycznych wykazali się dużą kreatywnością, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie w kropkowej fotobudce. Dzień Kropki był pełen wrażeń.

Opracowały: B. Miłońska, M. Zwolińska