I Międzyszkolne dyktando w języku obcym dla szkół podstawowych

1 marca 2023 r., w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doradztwa Nauczycieli Wydział w Siedlcach, odbył się finał I Międzyszkolnego dyktanda w języku obcym dla uczniów szkół podstawowych z Miasta Siedlce oraz powiatów siedleckiego, łosickiego, węgrowskiego, sokołowskiego i garwolińskiego.
99 uczestników stanęło do rywalizacji w czterech kategoriach: język angielski, język niemiecki, język rosyjski oraz język polski jako obcy. Wszyscy uczniowie przeszli wcześniej przez eliminacje szkolne.
Oto reprezentanci naszej szkoły:
 w kategorii język angielski – Natalia Szczygieł (6a) i Maciej Gajowniczek (8c),
 w kategorii język niemiecki – Feliks Tchórzewski (8a) i Maciej Gajowniczek (8c),
 w kategorii język polski jako obcy – Dmytro Pivovarov (8b) i Bogdan Shults (8b).
Podczas sprawdzania prac oraz dogrywek uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, natomiast nauczyciele odbyli szkolenie dedykowane STEAM-owym lekcjom języka obcego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Opracowanie: Joanna Romaniuk i Tatiana Jakubiak