„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki”.

Dzień Kobiet to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych świąt w roku, którego geneza sięga XX wieku. Tego dnia, zgodnie ze zwyczajem zarówno małe dziewczynki, jak i dorosłe kobiety dostają słodkie upominki lub kwiaty – tulipany, a chłopcy i panowie zachowują się jak prawdziwi dżentelmeni.
W świetlicy szkolnej już przed zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Kobiet dzieci podczas zajęć rozmawiały o życiowych rolach kobiet. Dzieliły się refleksjami na temat pracy zawodowej
i obowiązków domowych swoich mam. Obejrzeliśmy też film edukacyjny – Dzień Kobiet z Panem Nauczanką. Czytaliśmy ciekawe wiersze, aforyzmy i przysłowia. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały bukiety wiosennych tulipanów, laurki dla pań.

Opracowanie: M. Zwolińska, I. Bajdak