Ciekawa lekcja przyrody

Uczniowie z klasy I b uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Poprowadził je tata jednej z uczennic, Pan Jarosław Chróściel. Zajęcia bogate w treści przyrodnicze bardzo podobały się uczniom.

Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest las. Poznały mnóstwo ciekawostek z życia zwierząt leśnych, takich jak: zając szarak, sarna, jeleń, łoś, muflon, dzik, wilk, lis, borsuk, jeż, wiewiórka, bóbr, bażant, kuropatwa. Dowiedziały się, że słuchy to uszy zająca, a skoki to nogi. Usłyszały o łosiu doskonałym pływaku i borsuku czyściochu. Przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie. Dowiedziały się, że są przeprowadzane akcje sprzątania i sadzenia lasu. Poznały leśne pozdrowienie: „Darz bór”. Mogły dotknąć poroża sarny i łosia. Zobaczyły kły dzika i zęby bobra. Spotkanie odbyło się przyjaznej i pełnej zrozumienia atmosferze. Na koniec każde dziecko degustowało czekoladowe grzybki.

Serdecznie dziękujemy!

Opracowanie: Marzena Dziewulska