Centrum Symulacji Medycznej

13 kwietnia klasa 6b pod opieką pani Beaty Mazur wybrała się na warsztaty pierwszej pomocy w Centrum Symulacji Medycznej przy Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W instytucie  przywitał nas i był naszym przewodnikiem  dr Piotr Leszczyński, dyrektor Centrum Symulacji Medycznych. Dzięki niemu zwiedzaliśmy  różne sale, a  pan profesor opowiadał co się w nich znajduje i do czego służy.

Centrum Symulacji Medycznych przypomina oddział szpitalny, w którym zamiast  pacjentów są fantomy naśladujące anatomię człowieka. Po zwiedzaniu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i pod kierunkiem  studentów koła naukowego uczyliśmy się bezpiecznego ułożenia ciała oraz ćwiczyliśmy masaż serca w sytuacji zagrożenia życia. Zajęcia były bardzo ciekawe i można było dzięki nim dużo się nauczyć, a także zdobyć nowe umiejętności.  Uczniowie nauczyli się  jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.

Relacja z warsztatów

Opracowała: Beata Mazur