Boże Narodzenie – tradycje i zwyczaje

W świątecznym kalendarzu w Polsce wigilia ma miejsce szczególne.
Ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wzajemne przebaczenie win podczas łamania się opłatkiem, przygotowanie 12 potraw wigilijnych czy pozostawienie wolnego miejsca przy stole – to tylko wybrane tradycje, które towarzyszą nam co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci w świetlicy szkolnej poznały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz  wigilijne w Polsce, uczyły się nakrywać do stołu, wykonały świąteczny stroik,  uczyły się składania serwetek, dzieliły się opłatkiem.  Wszystko to działo się pod okiem wychowawców świetlicy: Pani Marty Zwolińskiej i Izabeli Bajdak.

Opracowanie: M. Zwolińska, I. Bajdak