Uniwersytet Dzieci w Klasie

Uczniowie kl. 2 b rozpoczęli przygodę z cyklem zajęć w ramach „Uniwersytetu Dzieci w Klasie”. Jest to projekt, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki na rok szkolny 2023/2024. Przedsięwzięcie wspomaga kształtowanie naukowego myślenia i rozwijanie umiejętności skutecznego działania u uczniów, a także rozwijanie postawy przedsiębiorczej i kompetencji emocjonalnych. Spośród 26 projektów edukacyjnych, wybraliśmy – Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?
W ramach edukacji społecznej uczyliśmy się „Jak pracować w zespole” i okazało się, że jako grupa możemy zdziałać zdecydowanie więcej niż jako indywidualna jednostka. Podczas zabaw doświadczamy „Jak być dobrym przyjacielem”, Jak poznać kogoś lepiej”.
Zapraszamy do fotorelacji ;)
Opracowanie: Izabela Talacha