„Zdrowo jem, więcej wiem”

Głównym celem projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu oraz produktów szkodliwych.
Ważnym celem jest rownież uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały Piramidę Zdrowego Żywienia, która pokazuje jak należy właściwie się odżywiać, aby zawsze czuć się dobrze i nie chorować. Przedszkolaki stworzyły własną Piramidę Zdrowia- z radością układały produkty na odpowiednich piętrach. Nie zapomniały również o aktywności fizycznej, która jest podstawą piramidy. Dzieci wspólnie z nauczycielami rozmawiały na temat dokonywania właściwych wyborów żywieniowych oraz zmiany dotychczasowych zwyczajów na lepsze.
Podsumowując temat dzieci wykonały plakaty Piramidy Zdrowia.

Opracowanie:
Diana Sachanowicz