ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Realizując kolejny etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” dzieci z oddziału przedszkolnego poznawały szkodliwość i kaloryczność cukru.
Główne cele edukacyjne:
– uświadomienie dzieciom, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób,
– uświadomienie dzieciom konieczności ograniczenia cukru i słodyczy w diecie,
– zachęcanie uczniów do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych,
– uczenie dzieci odpowiedzialności za swoje zdrowie.
Dzieci wraz z nauczycielem rozmawiały na temat słodyczy. Następnie, za pomocą pantomimy przedstawiały hasło: „Lubimy słodycze, ale nie powinniśmy ich jeść, abyśmy nie byli otyli”.
Dzieci, poprzez ważenie odrywały zawartość cukru w różnych napojach oraz słodyczach, po czym zastanawiały się jakie szkody może poczynić cukier w organizmie człowieka.
Przedszkolaki rozmyślały również nad tym, czym można zastąpić słodycze, a także wykonały plakat, zachęcający do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów.

Opracowanie: Ewelina Kryńska