„Zdrowo jem, więcej wiem”

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu oraz produktów szkodliwych.
Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
U ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach promujących zasady zdrowego odżywiania. Cała grupa aktywnie poznawała wartości odżywcze warzyw
i owoców. Poprzez zabawy kierowane dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę odgrywają warzywa
i owoce w codziennej diecie oraz w jaki sposób mogą wykorzystać zdobyte informacje. Zajęcia zachęciły dzieci do codziennego spożywania warzyw i owoców, odkrywania nowych smaków oraz promowania zdrowych nawyków.
Następnie, dzieci wzięły udział w konkursie, którego zadaniem było wykonanie rysunku do hasła „Jem owoce i warzywa”. Po wykonaniu zadania dzieci oglądały prace i przeprowadziły głosowanie, przyznając punkty. Zwyciężczyni konkursu została nagrodzona brawami oraz odznaką „Królowej warzyw i owoców”.

Opracowanie: Ewelina Kryńska