Zasady prowadzenia nauki zdalnej w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach

Zasady prowadzenia nauki zdalnej w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach
w stanie epidemii
w terminie od 25.03.2020 r. do odwołania

1. Nauka realizowana na odległość jest obowiązkowa.
2. Zajęcia są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem i rodzicem.
3. Uczeń realizuje zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w ramach obowiązującego go tygodniowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych.
4. Nauczyciel informuje uczniów oraz rodziców klas I-III o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji w domu.
5. Podczas prowadzenia nauki zdalnej nauczyciel uwzględnia potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne uczniów, w tym uczniów objętych kształceniem specjalnym.
6. Tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach powinien uwzględniać w szczególności:
a) równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia;
b) zróżnicowanie zajęć w każdym dniu;
c) możliwości psychofizyczne uczniów do podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia;
d) łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia;
e) ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć.
7. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności z wykorzystaniem:
a) materiałów i funkcjonalności Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania pod adresem www.epodreczniki.pl;
b) materiałów dostępnych na stronach internetowych urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stronach internetowych jednostek podległych temu ministrowi lub przez niego nadzorowanych, w tym na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych;
c) materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii;
d) innych niż wymienione w lit. a–c materiałów wskazanych przez nauczyciela.
8. Uczeń jest zobowiązany do podejmowania aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia.
9. Ucznia obowiązuje systematyczne logowanie do dziennika Librus, co najmniej raz dziennie.
10. W sytuacjach braku Internetu, sprzętu i braku logowania Rodzic może usprawiedliwić ucznia na bieżąco.
11. Uczeń jest zobowiązany do wykonywania wskazanych przez nauczyciela zadań w dogodnym dla ucznia czasie oraz do przekazania nauczycielowi we wskazanym przez niego terminie. Zadania przekazywane są uczniom poprzez dziennik Librus.
12. Uczeń może poprosić nauczyciela o wyjaśnienie napotkanego problemu w formie wiadomości w Librusie, poczcie elektronicznej lub w innej udostępnionej przez nauczyciela formie.
13. Prace uczniów mogą być przesyłane nauczycielom w formie wiadomości elektronicznej lub innej wskazanej przez nauczyciela.
14. Nauczyciel monitoruje postępy uczniów oraz informuje ich i ich rodziców o uzyskanych postępach w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach poprzez dziennik Librus.
15. Praca ucznia jest oceniana przez nauczyciela w trybie wskazanym w Statucie Szkoły.
16. Nauczyciel zapewnia uczniom lub rodzicom możliwość konsultacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus, poczty elektronicznej oraz innych wskazanych przez nauczyciela sposobów komunikacji zdalnej oraz przekazuje im informację o formie i terminach tych konsultacji.