LIST DO RODZICÓW ŚWIETLICZAKÓW

Nauczanie zdalne to wymóg dzisiejszych czasów, głównie z uwagi
na zagrożenie epidemiologiczne, ale wszyscy staramy się do tego przystosować. Wychowawcy świetlicy szkolnej aktywnie chcą uczestniczyć w tej formie nauczania. Wiemy, że uczniowie muszą realizować podstawę programową i dlatego nasze zadania traktować należy jako zabawę oraz uzupełnienie zagospodarowania ich wolnego czasu.

Mamy dla dzieci różne zadania. Są to prace łatwe i przyjemne, ale nieobowiązkowe. Dzieci mogą do nich wracać w dowolnym czasie, wybierać te, które je interesują. Zależy nam na tym, aby zachowały dobry humor i pogodę ducha, a przy tym troszkę poćwiczyły różne umiejętności, poszerzały swoją wiedzę i podtrzymywały kontakt
ze szkołą.

Wiemy, że dzieci lubią wykonywać prace plastyczne, techniczne, zagadki, krzyżówki, gry i inne zadania. Mamy nadzieję, że każdy uczeń coś dla siebie znajdzie i dlatego wysyłamy za pomocą dziennika Librus WIADOMOŚCI do rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Prosimy o ewentualną pomoc w odczytaniu i może pomoc
w zrozumieniu zadania lub doprecyzowaniu niejasności.

Informacje zwrotne i propozycje również mile widziane (własne spostrzeżenia, uwagi).

Nauczyciele świetlicy szkolnej