ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS ZABAW ZIMOWYCH

Zbliżające się ferie to wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie, odpoczynek od nauki, czas beztroskiej zabawy oraz okazja do wyjazdów. Zimowe zabawy mogą sprawić nam wiele radości, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Poniżej zamieszczamy prezentację, w której przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS ZABAW ZIMOWYCH – prezentacja

W trakcie zajęć w świetlicy szkolnej nauczyciele przedstawili uczniom zagrożenia z jakimi mogą się spotkać podczas zabaw zimowych oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ponadto, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań edukacyjnych z serii Bezpieczne dziecko – „Z zimnem nie ma żartów”, „Zima, lód i łyżwy”, „Pechowa ślizgawka”. Dzieci obejrzały również bajkę edukacyjną pod tytułem „Zabawy zimowe”, poznały różne sporty zimowe, rozwiązały zagadki i wykonały rożne prace plastyczne. Dopełnieniem zajęć była rozmowa na temat feryjnych planów, pomysłów w jaki sposób można spędzić czas wolny od nauki, co robić, żeby się nie nudzić.

Życzymy zdrowych i bezpiecznych ferii. Mamy nadzieję, że będzie biało, mroźnie i radośnie.