XXXVII Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

🧍🏼♀️🧍🏼♂️🥇🥉Ogromny sukces małych recytatorów 🥇🥉🧍🏼♀️🧍🏼♂️

Z wielka radością i dumą informujemy, że komisja oceniająca nagrania uczestników eliminacji miejskich XXXVII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach wyłoniła laureatów. Jury w składzie: Halina Tunkiewicz, Joanna Janus, Krzysztof Tomaszewski obejrzało prezentacje 34 osób – uczniów siedleckich szkół podstawowych i wybrało zwycięzców tego etapu. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły!!!
W kategorii klas I-III Jakub Karolak – uczeń klasy I C – zajął I miejsce.
Łucja Podgajna
– uczennica klasy II C – zajęła III miejsce.
Jakub recytował wiersz Danuty Wawiłow „O Rupakach” i fragment prozy Doroty Gellner „Zwariowane podwórko”. Łucja zaprezentowała wiersz Doroty Gellner „Zły humorek”
i opowiadanie Grzegorza Kasdepke „Mucha”, pochodzące ze zbioru „Dziwne przypadki bajkopisarza”. Nasi laureaci wezmą udział w finale XXXVII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci
im. K. Makuszyńskiego, który odbędzie się w czerwcu br.
Link do wydarzenia: MOK
Łucji, Jakubowi oraz ich opiekunkom artystycznym, paniom Beacie Jastrzębskiej i Katarzynie Wąsowskiej, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opracowanie: Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk