Wyniki szkolnych eliminacji V Międzyszkolnego Konkursu Recytacji Poezji Patriotycznej „Wielkie serce młodego Polaka”

28 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje V Międzyszkolnego Konkursu Recytacji Poezji Patriotycznej „Wielkie serce młodego Polaka” dla uczniów klas I-III. Komisja konkursowa w składzie: Anna Bryłka-Chomka, Beata Jastrzębska, Agata Kuśmierczyk oceniała opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację utworu, dykcję, właściwy dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Dzieci występowały w pięknych, uroczystych, dostosowanych do tematyki konkursu strojach.

Po wysłuchaniu dwudziestu siedmiu uczestników szkolnych eliminacji, jury wyłoniło laureatów:

I miejsce ex aequo: Maria Chajewska, klasa III C, Maksymilian Zdanowski, klasa III C

II miejsce: Iza Sosnowska, klasa III C

III miejsce: Aleksandra Kęska, klasa III D

Wyróżnienie otrzymały:

• Wiktoria Zdanowska, klasa I B
      • Alicja Domańska, klasa I C
      • Wiktoria Bagińska, klasa III C
      • Poliana Przysowa, klasa III C.

W V Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Patriotycznej „Wielkie serce młodego Polaka”, który odbędzie się 15 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach, naszą szkołę będą reprezentować Maria Chajewska i Maksymilian Zdanowski z klasy III C.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy.

Opracowanie: Maria Stańczuk

Zdjęcia: Agata Kuśmierczyk