Wycieczka do Warszawy

16 listopada 2021r. uczniowie z klasy 1b i 1c pojechali na wycieczkę do Warszawy. Swoją przygodę rozpoczęli w wyjątkowym miejscu, gdzie mogli oglądać starty i lądowania samolotów. Wielu uczniów zainteresował monitor wyświetlający obraz z radaru, pokazujący starty oraz lądowania samolotów, jakie odbywają się na Lotnisku Chopina oraz hala przylotów i odlotów.
Kolejnym punktem programu była zabawa w niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów – Muzeum Świat Iluzji. Zakręcony Vortex, który zachwiał naszymi zmysłami równowagi, pokój luster zmieniający definicję nieskończoności, hologramy tworzące obrazy 3D, pokój Amesa, który pozwolił nam stać się „wielkoludem” były niesamowitym wyzwaniem dla naszych zmysłów.
Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy. Zachwyciła nas kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Spacerując uliczkami Starego Miasta uczniowie poznawali fragment historii dawnej Warszawy utrwalony w legendach i zabytkach Starego Miasta. Dowiedzieli się, że Syrenka nie zawsze wyglądała tak jak obecnie. Poznali miejsca niezwykłych wydarzeń oraz obejrzeli zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Małgorzata Czarnocka
Alicja Andrzejewska