Wizyta w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Siedlcach

Na początku roku szkolnego Panie Dyrektor zainicjowały współpracę, która zaowocowała spotkaniami przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Siedlcach z pierwszoklasistami naszej szkoły. Dzieci z grupy 5,6-latków pod opieką pani Barbary Drygiel i pani Jadwigi Kobylińskiej w listopadzie gościły w progach naszej szkoły. Ważnym punktem tamtego dnia było zwiedzanie budynku i placu zabaw. Przemierzając szkolne korytarze mali goście podziwiali piękne prace plastyczne naszych uczniów, puchary i medale zdobyte na zawodach sportowych oraz w licznych konkursach. Przedszkolaki obserwowały pracę dzieci z klasy I a podczas zajęć edukacyjnych i bawiły się wspólnie ze starszymi kolegami koleżankami.
17 maja odpowiedzieliśmy na zaproszenie przedszkolaków z najstarszej grupy i autobusem komunikacji miejskiej z radością udaliśmy się do Przedszkola nr 1. Naszemu wyjazdowi towarzyszył deszcz i to była dobra okazja, by zabrać ze sobą kolorowe parasole. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci przywitały się słowem i piosenką, zapoznały się, a następnie w grupach wykonały farbami plakaty ilustrujące majową łąkę. Malowanie farbami było zajęciem dostarczającym przyjemność i radość z tworzenia. Dużo radości wyzwalały zabawy przy muzyce. Taniec wokół krzeseł to zabawa lubiana przez dzieci i dorosłych. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek. Bardzo smakowały nam babeczki upieczone w przedszkolu.
Wspólne działania nauczyciela najstarszej grupy przedszkolnej oraz nauczyciela klasy I szkoły podstawowej przynoszą korzyści wszystkim uczestnikom tych spotkań. Przedszkolaki poznają środowisko szkolne, dzięki czemu pozbędą się lęku i niepewności, które często towarzyszą dzieciom w pierwszych dniach nauki w szkole, pierwszoklasiści w roli gospodarzy z dumą prezentują swoje umiejętności.

Opracowanie: Marzena Dziewulska i Bożena Miłońska