WIDEOKONFERENCJA W JĘZYKU NIEMIECKIM

Dnia 2 grudnia 2021 r. lekcja języka niemieckiego w kl. VII a była inna niż zwykle. W ramach realizowanego projektu eTwinning pt. „Volles Haus” odbyła się wideokonferencja za pośrednictwem aplikacji Zoom, w której wzięły udział dwie siedleckie szkoły – SP 6 i SP 7.
W ramach przygotowań uczniowie pracowali ze stworzoną wcześniej (wspólnie) e-książeczką
w aplikacji StoryJumper i ćwiczyli opisywanie członków rodziny, podając ich imię, wiek, kraj pochodzenia, zawód, zainteresowania oraz cechy charakteru. Podczas spotkania online uczestnicy tworzyli dialogi dotyczące bohaterów tej interaktywnej książeczki. Każda szkoła zarówno zadawała pytania, jak i odpowiadała. Trzeba było również odgadywać opisywane postaci z rodziny wybierane za pomocą ruletki w aplikacji Wordwall.

Ta nietypowa lekcja dała siódmoklasistom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w języku niemieckim. Dla uczniów kl. VII a nie ma rzeczy niemożliwych! Zawsze potrafią solidnie się przygotować i odpowiednio zaangażować w wykonywane zadania.

Opracowanie: Joanna Romaniuk – nauczycielka języka niemieckiego