WARTE ZAPAMIĘTANIA – AKCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wiele sposobów staramy się czcić tę ważną dla nas, Polaków, datę. W związku z tym zachęcamy do wzięcia udziału w akcji związanej ze znanymi Polakami.

Na czym polega akcja?

Zachęcamy  uczniów do wypełnienia stworzonych specjalnie na tę okazję kart cytatów znanych Polek i Polaków.

Takie myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy, dla naszego rozwoju i są WARTE ZAPAMIĘTANIA. Myśli, które skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu…

Zachęcamy do poznawania sylwetek znanych Polek i Polaków. Kartki zostaną umieszczone na gazetce szkolnej oraz stronie  internetowej szkoły, by jak najwięcej osób miało szansę ich zobaczenia, przeczytania i przemyślenia.

Kartki będą rozdawały nauczycielki języka polskiego. Można też je będzie znaleźć w pokoju nauczycielskim i bibliotece szkolnej.

Wypełnione starannie kartki proszę przekazać paniom polonistkom do 8  listopada. Prace można dodatkowo ozdobić.  Wszystkich uczniów biorących udział w akcji nagrodzimy plusami. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone oceną bardzo dobrą z języka polskiego.

Organizatorem wydarzenia jest strona specjalni.pl, patronem grupa Superbelfrzy RP.

Koordynatorki akcji:
A. Skolimowska