„Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku…”

📚❤❤❤ „Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku…” 💖💖💖💘💌📚

Czemu?

Czemu kupiona rano brukselka,

liście na buku, deszczu kropelka,

Nawet dżdżownica i stado muszek –

czemu to wszystko ma kształt serduszek?

Czemu spotkany dziś o poranku

maleńki ptaszek w cudacznym wdzianku

zamiast z kumplami bawić się w berka

uparcie tylko o Tobie ćwierka?

Agnieszka Frączek

Walentynki to czas miłości, radości i życzliwości. W tym dniu sprawiamy sobie miłe niespodzianki, obdarowujemy się specjalnymi okolicznościowymi kartkami z wyznaniami sympatii…

„Wyznam Tobie dziś w sekrecie,

lubię Cię jak nikt na świecie!

Życzenia przesyłam przez misia małego

w dniu świętego Walentego”.

„Gdy Cię widzę, to się wstydzę.

Gdy słyszę Twój głos,

czerwieni mi się nos.

Więc tą kartką mówię,

że Cię bardzo lubię.

Twój Walenty”.

W poniedziałek, 14 lutego 2022 roku można było odwiedzić naszą szkolną bibliotekę i spędzić przyjemnie czas w walentynkowej scenerii. Z okazji walentynek w wypożyczalni zadbano o niecodzienny wystrój. Do dekoracji wykorzystane zostały czerwone serca z zapisanymi na nich sentencjami o miłości autorstwa sławnych pisarzy i poetów. Dla naszych Czytelników przygotowane były wystawki książek z miłością w tytule lub tle. Uczniowie losowali piękne walentynkowe cytaty o miłości i przyjaźni, wypożyczali „romantyczne” książki, częstowali się cukierkami. Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy uśmiechu, radości, miłości i cudownych przyjaciół nie tylko w walentynki.