Szkolne eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

4 maja 2023 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje XXXIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Cele konkursu to popularyzacja twórczości polskich oraz światowych poetów i pisarzy, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich a także rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Komisja konkursowa w składzie: Anna Bryłka-Chomka, Beata Jastrzębska, Justyna Kowalczyk, Agata Kuśmierczyk, Maria Stańczuk, Hanna Suchożebrska, oceniała opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację utworu, dykcję, właściwy dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu szesnastu uczestników, jury wyłoniło laureatów szkolnych eliminacji.
W kategorii klas I – III:
I miejsce: Maksymilian Zdanowski, klasa III C
II miejsce: Wiktoria Zdanowska, klasa I B
III miejsce: Mateusz Fabijańczuk, klasa I C
Wyróżnienie otrzymały:
Laura Kaczyńska, klasa I A
Aleksandra Kęska, klasa III D.
W kategorii klas IV – VI laureatem został Marcin Firus, klasa IV C.

Opracowanie: Maria Stańczuk