Szkolna biblioteka po wakacjach na Was czeka!!!

Wakacje szybko upłynęły i rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w bibliotece zarówno stałych bywalców, jak i nowych czytelników. Możecie tutaj czytać czasopisma, przeglądać i wypożyczać ciekawe książki, porozmawiać, pouczyć się, odpocząć w ciszy, a po lekcjach odrobić pracę domową. Adaptację po wakacyjnej przerwie niech ułatwią Wam stosowne cytaty:

💼„Mądry Błażejek powiedział, że uczeń spędza w szkole większą część życia. Nie świadczy to dobrze o dorosłych, którzy wymyślili obowiązek szkolny, czyli przymus edukacyjny.” Małgorzata Strękowska-Zaremba, „Filipek i szkoła”

💼 „Pani powiedziała, że bardzo się cieszy, że nas widzi”. Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”

💼 „W klasie pani kazała nam wyjąć zeszyty i przepisywać z tablicy zadania do rozwiązania w domu. Bardzo mnie to zmartwiło, szczególnie jak pomyślałem o tacie, bo kiedy wraca z biura, jest zmęczony i nie ma ochoty na robienie zadań z arytmetyki”. René Goscinny i Jean-Jacques Sempé, „Mikołajek”

💼 „Nie mogę się wprost doczekać chwili, kiedy znajdę się w szkolnej ławce – pomyślał i tak go ta myśl przeraziła, że stanął jak wryty”. Sławomir Grabowski i Marek Nejman, „Kowalski, do tablicy!”

💼 „…ale ledwieśmy wstali i zaczęli krzyczeć, do klasy wpadła nasza pani, cała czerwona i wściekła. Nie widziałem jej tak rozgniewanej co najmniej od tygodnia”. René Goscinny i Jean-Jacques Sempé, „Mikołajek i inne chłopaki”

💼 „Gdy wakacje trwają już dość długo, wówczas – przynajmniej ja tak uważam – przyjemnie jest, gdy szkoła znów się zaczyna”. Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”

💼„Bo ja lubię szkołę. Lubię naszą panią i lubię moje koleżanki i kolegów, i moje książki szkolne”. Astrid Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”

💼„Najważniejsze jest wytrzymać potem cały okrągły rok – deszczową jesień, mroźną zimę, zabłoconą wiosnę i… znowu zdać!” Sławomir Grabowski i Marek Nejman, „Kowalski, do tablicy!”

💼 „To nawet dobrze, że zaczyna się szkoła. Po pierwsze, muszę być mądrym człowiekiem, po drugie, nauka to potęgi klucz, po trzecie… muszę ten klucz jak najszybciej zdobyć i mieć święty spokój”. Sławomir Grabowski i Marek Nejman, „Kowalski, do tablicy!”

W nowym roku szkolnym życzymy Wam zapału do nauki, dobrych ocen, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!