Świetlica szkolna

Głównym zadaniem świetlicy jest organizacja czasu wolnego, zapewnienie opieki, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wychowanków. To tutaj dzieci zdobywają doświadczenia, które wpływają na ich harmonijny rozwój. Organizowane zajęcia świetlicowe umożliwiają dzieciom zaspokajanie rzeczywistych potrzeb i pozytywnie wpływają na ich rozwój społeczny. Wychowawcy świetlicy szukają ciekawych i nowych metod pracy, biorąc przy tym pod uwagę zainteresowania uczniów. Do realizacji różnych pomysłów wykorzystywany jest nowy sprzęt multimedialny zakupiony do świetlicy w tym roku szkolnym (laptop i projektor). Świetlicę wyposażono również w nowe krzesełka, stoliki i regały na plecaki. Ważne jest, aby w świetlicy panowała miła i serdeczna atmosfera, a pomieszczenia, w których przebywają uczniowie były przytulne i bezpieczne.

Opracowanie – wychowawcy świetlicy