Światowy Dzień Ziemi 2023 w klasie 1 b

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie aktywnie włączają się w obchody tego święta, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.
Uczniowie klasy 1 b obchodzili Światowy Dzień Ziemi 21 kwietna, tego dnia do szkoły przyszli ubrani na zielono ;)
Obejrzeli prezentację pt.: Ziemia – nasz dom, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: Rady Pana Śmietnika wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Po czym wykonali piękne rysunki dotyczące ratowania Naszej Planety.
Zajęcia rozbudziły aspiracje, pasje naukowe uczniów w zakresie zdobywania wiedzy przyrodniczej, zwiększyły zainteresowania własnym środowiskiem, potrzebą jego ochrony.
Zapraszamy do fotorelacji ❤ ❤
Opracowanie: Izabela Talacha