Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła w odwiedziny wszystkich mniejszych i większych miłośników czytania i niedźwiadków. Gościłyśmy m.in. dzieci z oddziału przedszkolnego z paniami Elżbietą Soszyńską i Dianą Sachanowicz, uczniów z klasy III B z wychowawczynią, panią Marzeną Dziewulską a także mnóstwo indywidualnych czytelników z klas I-III.

Nasi goście przychodzili do biblioteki w towarzystwie swoich ukochanych pluszowych przyjaciół różnej wielkości i maści. W większości były to misie, chociaż nie tylko, zdarzały się również i inne stworzenia… Uczniowie wypożyczali książki, oglądali okolicznościową wystawkę, a z okazji niedźwiedziego święta otrzymali piękny pamiątkowy cytat na szczęście i czekoladowy cukierek.

Oto garść, a właściwie łapa misiowych cytatów na co dzień, nie tylko od święta:

🐻Miś swym uśmiechem raduje dzieci, z misiem wciąż słońce dla nich świeci.

🐻Miś to lekarz, co leczy miłością, miś wszystkich uzdrawia swoją radością.

🐻Miś daje szczęście i ciepłe dni, z misiem piękniejsze są wszystkie sny.

🐻Miś dobry jest na troski i zmartwienia, miś jest potrzebny do życzeń spełnienia.

🐻Miś na dzień dobry i na dobranoc, misia zabieramy do łóżka na noc.

🐻Z misiem można na lody iść, miś jest do przytulania, wiemy o tym nie od dziś.

🐻Miś kocha kwiaty i cały świat, pluszowy miś ma już ponad sto lat.

🐻Miś jest potrzebny, gdy pada deszczyk, gdy zimno na dworze, gdy łapie nas dreszczyk.

🐻Miś do zabawy, do przytulania, miś cały w sobie jest do kochania.

🐻Co ma być, to będzie. Misia biorę wszędzie.

🐻No więc przytulać (misia) trzeba zawsze, a nie tylko wtedy gdy jest zimno…

🐻Stare misie są najlepsze do tulenia!

🐻Miś to przyjaciel wierny, oddany. Dlatego misia wszyscy kochamy!

🐻A Ty pamiętasz o swoim pluszowym misiu? On tęskni za Tobą!

Mamy nadzieję, że 25 listopada był dla wszystkich naszych Czytelników i ich pluszowych misiów dniem pięknym i pełnym radości. A także, że utwierdził ich w miękkiej, pluszowej, wiernej i niezawodnej przyjaźni.

Opracowanie: Maria Stańczuk i Anna Bryłka-Chomka