Światowy Dzień Dinozaura

26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi.
Z tej okazji klasa 2 b rozpoczęła zajęcia od obejrzenia krótkiego filmiku, z którego uczniowie dowiedzieli się kiedy i jak żyły dinozaury, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły. W kolejnej części zajęć dzieci zaprezentowały książki, albumy i atlasy przedstawiające różne gatunki dinozaurów, dzięki którym poznały nową terminologię: czym zajmuje się nauka paleontologia, kim jest paleontolog, a także co to są skamieliny. Po tej części uczniowie przystąpili do pracy w grupach i wykonali prace plastyczne, która polegała na wykonaniu najciekawszego dinozaura.
       Po części teoretycznej przyszedł czas na zabawę. Na zajęciach „Od kodowania do programowania” dzieci za pomocą tabliczki mnożenia odkodowywały różne dinozaury, układały puzzle, odgadywały historyjki.
Opracowanie: Izabela Talacha