ŚRODOWISKO – WIEM JUŻ WSZYSTKO!

Drodzy Uczniowie!

Dzień Ziemi to wyjątkowe święto celebrowane 22 kwietnia na całym świecie. Nie sądzicie jednak, że jeden dzień w roku to stanowczo za mało, żeby dbać o naszą planetę i pamiętać o proekologicznej postawie?
Samorząd Uczniowski klas IV – VIII zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do udziału w naszej akcji ŚRODOWISKO – WIEM JUŻ WSZYSTKO!
Korzystając z niezwykle interesującej publikacji WWF „EKSPERYMENTY PRZYRODNICZE. CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO” możemy sprawdzić między innymi:
→Jak powstają kwaśne deszcze?
→Z czego składa się powietrze?
→Dlaczego jajko boi się octu?
→Jak podróżuje mikroplastik?

Wszyscy wiemy, że najefektywniej uczymy się przez działanie, a doświadczanie i przeżywanie zwiększa szanse na zrozumienie tematu i zapamiętanie.
Publikacja WWF autorstwa pani Anny Guć oferuje 26 doświadczeń, które możemy wykonać
w domu. Jaki mamy wpływ na środowisko?
Kliknijcie tu i sprawdźcie sami!

Jak wziąć udział w naszej akcji?
1. Kliknij wyżej i sprawdź, które z doświadczeń chciałbyś wykonać.
2. Postępuj według instrukcji, wykonaj wybrane doświadczenie, poproś kogoś w domu o zrobienie kilku zdjęć przedstawiających Twoją naukową pracę badawczą 🙂
3. Prześlij zdjęcia na naszego maila ⇒  sp7uczniowski@gmail.com

START AKCJI –    23 kwietnia 2020 r.
KONIEC –              22 maja 2020 r.

*Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z jego publikacją na stronie internetowej naszej szkoły po zakończeniu akcji.

Zapraszamy do udziału!

Szymon Czyżewski