Spotkanie z „magiczną książką”

📚😀 Spotkanie z „magiczną książką” 😀📚
30 maja br. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły pod opieką pań Elżbiety Soszyńskiej i Diany Sachanowicz odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z „magiczną książką” prowadzonym przez panie Annę Mirońską i Katarzynę Czarnocką-Pasztor. Dzieci obejrzały książki rozkładane, przestrzenne, z ruchomymi elementami tzw. pop-upy, m.in. „Statek piratów”, „Średniowieczny zamek”. Zajrzały do „Czarnej książki o kolorach” pisanej alfabetem Braille’a. Korzystały z dołączonych do oglądanych „magicznych książek” okularów 3D, lupy, latarki, kolorowych przesłonek. Poznawały zmysłami książki sensoryczne, które działają na wzrok, słuch, dotyk a nawet węch. Można je nie tylko oglądać i czytać, lecz także wąchać, dotykać różnych faktur, słuchać dźwięków, bawić się nimi. Nietypowe, inne od tradycyjnych książki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród małych odbiorców z powodu ciekawej, niezwykłej, intrygującej formy. Wzbudziły zachwyt i skupiły uwagę. Przedszkolaki były oczarowane. Mamy nadzieję, że fascynacja „magicznymi książkami” przerodzi się w przyszłości w trwałe zainteresowanie literaturą i czytaniem.
Zdjęcia pochodzą ze strony Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.
Zdjęcie tytułowe: https://detalistka.pl/prezent-na-dzien-dziecka-interaktywne-ksiazeczki-typu-pop-up

Opracowanie: Maria Stańczuk