Rajd rowerowy

W dniu 22.09.2022 w ramach akcji Tydzień Zrównoważonego Transportu odbył się rajd rowerowy na trasie Siedlce Bale Siedlce. Celem rajdu jest propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, jazdy na rowerze jako bardzo ekologicznego środka transportu oraz zapoznanie z łowiectwem w Polsce. W rajdzie wzięli udział uczniowie siedleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pogoda dopisała, a eskorta Policji sprawiła, że trasa do Bali została pokonana bardzo bezpiecznie i sprawnie. Na miejscu czyli na terenie siedziby Koła Łowieckiego Podlasie czekały kiełbaski z ogniska, napoje chłodzące, słodkości oraz owoce. Po posiłku myśliwy w/w Koła Łowieckiego wygłosił pogadankę na temat gospodarki łowieckiej prowadzonej przez Koła Łowieckie w Polsce. Oprócz tego zostały zaprezentowane poroża łosia i jelenia a także broń myśliwska. Rajd zakończył się bezpiecznym powrotem uczestników do swoich szkół. Na tym rajdzie naszą Szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 6 a w składzie: Daczkowski Jakub, Guziak Kacper, Kozak Krzysztof, Orłowski Tymoteusz, Radzikowski Dominik, opiekunem był Karasek Grzegorz.

Opracowanie: Grzegorz Karasek