Projekt „Ja w relacjach” Uniwersytetu Dzieci

W roku szkolnym 2023/24 klasa 5a będzie realizować na godzinie wychowawczej projekt Uniwersytetu Dzieci „Ja w relacjach. Jak zrozumieć siebie i innych?”. Uczniowie będą przede wszystkim rozwijać swoje kompetencje społeczno-emocjonalne. W pracy indywidualnej, w parach i grupach będą poznawać zasady komunikacji asertywnej i konstruktywnej. Celem projektu jest przede wszystkim lepsze zrozumienie siebie   i innych, a także zwiększenie poczucia własnej wartości. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji projektu uda nam się zdobyć nowe umiejętności i poprawić relacje w grupie.

Pierwsze zajęcia w ramach projektu dotyczyły empatii. Obejrzeliśmy materiał filmowy, dzięki któremu dowiedzieliśmy się czym jest empatia i gdzie się ona kryje. Wykonaliśmy również zadanie, które pomogło nam wczuć się w różne trudne sytuacje, które spotykają naszych rówieśników. Na koniec próbowaliśmy docenić osoby, które mamy wokół siebie w klasie.

Opracowanie: Anna Wiśniewska