PROGRAM DLA SZKÓŁ – RODZINNA PORCJA ZDROWIA

W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia z „Programu dla szkół” mającego na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez dostarczanie dzieciom owoców , warzyw
i produktów mlecznych.

Podczas zajęć  uczniowie:

• poznali zasady zdrowego żywienia,
  • poznali zasady prawidłowego przechowywania żywności, które mają wpływ na nasze zdrowie,
  • dowiedzieli się w jaki sposób należy postępować, aby nie dopuścić do marnotrawienia żywności.

Lekcje były również okazją do sprawdzenia poziomu wiedzy i umiejętności dzieci. Uczestnicy  przystąpili do rozwiązywania quizu o zdrowym trybie życia oraz wzięli udział w rozgrywkach drużynowych i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu z wykorzystaniem tunelu i chusty animacyjnej Klanza. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości oraz były okazją do świetnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych zajęć.

Opracowanie: Iwona Lewczuk, Ewa Somla