Poznaj sposób na naukę tabliczki mnożenia przez zabawę

Jak zapewne już wiecie w świetlicy szkolnej działają różne sekcje. Jedną z nich prowadzę ja. Wzbogaciła się ona o moje prywatne Karty Grabowskiego. Pewnie się zastanawiacie: Co to takiego? Otóż Karty Grabowskiego to komplet unikalnych kart i wciągających gier, które uczą dzieci tabliczki mnożenia (do 100) w trakcie pełnej emocji zabawy. Gry różnią się dynamiką rozgrywki, liczbą graczy i stopniem trudności. Dzięki temu gry są odpowiednie zarówno dla dzieci, które jeszcze nie znają tabliczki mnożenia, jak i dla tych, które chcą ją utrwalić. Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia już od ponad 25 lat podbijają serca dzieci, rodziców i nauczycieli. Są to:

– Gry dla różnej liczby graczy
Wśród gier znajdują się zarówno takie, w które dziecko może grać samodzielnie, jak i gry dla dwóch i większej liczby graczy.
– Gry dla dzieci na różnym poziomie zaawansowania
Opracowane gry mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu mogą w nie grać zarówno dzieci dopiero rozpoczynające naukę tabliczki mnożenia, jak i takie, które chcą ją utrwalić.

– Gry dla dzieci o różnym temperamencie
Gry można dobierać do temperamentu dziecka – do wyboru są między innymi gry spokojne, dynamiczne, rozgrywane na czas i budzące wiele emocji.

– Gry do domu lub do szkoły
Większość gier można wykorzystać zarówno w domu, jak i na lekcjach. Kilka gier stworzono
z myślą o ich wykorzystaniu tylko w szkole – są to m.in. gry sportowe i zespołowe.

Dzięki Kartom Grabowskiego dzieci uczą się tabliczki mnożenia przez zabawę, nawet tego nie zauważając. Taka nauka nie ma nic wspólnego z mozolnym wkuwaniem i żmudnym zapamiętywaniem. Gry z wykorzystaniem kart angażują, motywują do ciągłego poprawiania swoich wyników i otwierają na matematykę dzieci, które do tej pory miały problem z opanowaniem tabliczki mnożenia. Zabawa z Kartami jest na tyle emocjonująca, że dzieci same chętnie po nie sięgają.

Opracowanie: Izabela Bajdak